Wyświetlono wypowiedzi wyszukane dla słów: falowniki instrukcje obsługi
Temat: Instrukcja obsługi falownika 3G3HV 400 V
Kochani jak zawsze niezawodni Listowicze.
Nabyłem falownik firmy Omron o symbolu 3G3HV na 3 fazy 400v. Nie dano
mi żadnej instrukcji
Z uwagi na złożoność funkcji tego falownika poszukuje instrukcji
w języku polskim. Byłem na stronie Omrona i z nimi korespondowałem ale
bez efektu, odpisali, że te falowniki są z 2005 roku i już nie mają
instrukcji w języku polskim, wszystko sprzedali. Instrukcja w języku
angielskim przy złożoności programowania i wielu zależnościach nie
daje możliwości właściwego zaprogramowania falownika i bezpiecznego
testowania z silnikiem
Bardzo proszę listowiczów o pomoc w znalezieniu instrukcji w języku
polskim do falownika firmy OMRON typu: 3G3HV 400V, 3 fazy lub jakiegoś
skanu
Z góry bardzo ale to bardzo dziękuję.
Jerzy Chmiel
Temat: Regulator PID w serii SINUS K
Instrukcja obsługi falownika Sinus K w języku polskim jest do wersji oprogramowania V2.00x i faktycznie nie ma tam takiego parametru. W obecnej chwili falowniki Sinus K dostarczane są z oprogramowaniem w wersji V2.03x, gdzie interesujący Pana parametr został dodany i jest to C31.
Temat: Sterowanie falownikiem - automatyka
OK. A skąd wiadomo jaka jest fwy dla określonego prądu wejściowego ?
To tylko zależy od fantazji programującego falownik i jego możliwości.
Każdy falownik ma jakiś przelicznik? liniowy/nieliniowy ?
wydawało mi się że lepszym rozwiązaniem byłoby sterowanie
częstotliwością...
Nie spotkałem się z takim rozwiązaniem.
A czy lepsze ... biorąc pod uwagę kupę zakłóceń od samego falownika i
otoczenia,
stabilność tego generatora itp.
Przeczytaj instrukcję obsługi jakiegoś falownika to ci dużo wyjaśni,można
powybrzydzać w firmach np. Siemens,Lenze,Nord itd.
Pozdrawiam
Adam
Temat: Wejścia / wyjścia w SINUS K
W falowniku serii Sinus K mamy do dyspozycji szereg wejść i wyjść zarówno cyfrowych jak i analogowych. Dokładny ich opis można znaleźć w polskojęzycznej instrukcji obsługi: http://www.falowniki.net/pliki_do_pobrania/sinusk_man_pl.pdf na stronie 6 i 7. Przy każdym opisie wejść/wyjść można znaleźć parametry odpowiadające za ich poprawną konfigurację w zależności od wybranego trybu pracy: IFD (sterowanie skalarne) lub VTC (bezczujnikowe sterowanie wektorowe).
Po odpowiedniej konfiguracji będzie mógł Pan z powodzeniem zastąpić stosowane przez Pana przetwornice falownikami firmy SANTERNO.
Temat: gazowa pompa ciepła
Panie Romualdzie, a może Pan wie gdzie znaleźć takiego fachowca. Ja mieszkam pomiędzy Włocławkiem a Toruniem a firma która mi to zakładała jest na Śląsku. Instrukcja obsługi jest długa ale mało konkretna, piszą jakies teoretyczne pierdoły, ale nic dla zwykłych ludzi, żadnych praktycznych wskazówek, przykładów, czegoś co by pozwoliło ustawić to oszczędnie. Dlatego przez dłuższy czas pompa była ustawiona źle, przegrzewało sie to , awaryjnie wyłączało. Mam dom około 250 m i miesięcznie mnie to kosztowało około 800 zł. Teraz też nie ma żadnego objaśnienia jak przestawić na użytkowanie letnie. Beznadzieja. Cały czas się zbieram, żeby napisac do producenta, żeby inaczej napisali instrukcję. Dla amatorów a nie dla fachowców. Nie wiem co to te falowniki, ale się dowiem. Dziękuję za podpowiedź. anna Turska
Temat: falownik a moc wrzeciona
Nie pomogę Ci bo nie znam tego falownika. Mam 3 różne falowniki ale mają one zupełnie inną obsługę w porównaniu do LG. Nie chcę się wygłupiać ale może chodzi o podbicie prądu dla skrajnie niskich częstotliwości?? ale w przypadku wrzeciona nie ma to żadnego znaczenia bo użyteczne obroty zaczynają się przy 100Hz. Musisz się wczytać w instrukcję.
Najbezpieczniejsze są standartowe ustawienia tzn. max napięcie, prąd, częstotliwość, ilość pól i wrzeciono musi hulać. Reszta bzdetów w falowniku najczęściej ma odniesienie do sterowania silnikami poniżej 50 Hz i szkoda sobie tym głowę zawracać.
Temat: Pomiary elektryczne a UPS
.........
Musisz poszukać dokumentację UPS lub zadać pytanie producentowi. .
Witam wracam z seminarium na temat Zasilacze bezprzerwowe UPS w układach prądu przemiennego. Wykład był przeprowadzony przez przedstawiciela producenta.
Zadałem pytanie na temat wymagania i badania w zakresie ochrony przeciwporażeniowej. Pytałem też czy w instrukcji eksploatacji i obsługi jest taki rozdział.
Na sali cisza, pytające spojrzenia w stronę prelegenta i uśmiechy. Skończyło się na wymianie wizytówek i oświadczeniu że przyśle informację. Zaznaczyłem że odpowiedź zamieszczę na forum-zdziwienie.
STANCA
Dalej klapa.
Wracam z kolejnego seminarium o UPSach prowadzonego przez firmę(x).
Kolejny przedstawiciel producenta nie byl w stanie powiedzieć jak ich produkty sprawdzać i czemu instrukcja eksploatacji tego nie podaje.
Dalej mam sprawę otwartą. Obiecali się rozeznać i napisać. Powiedziałem że jak nie dostanę odpowiedzi pozwolę sobie przekazać nazwę firm.
Sprzedać-kasa-problemy to klienta sprawa. Falowników jak stwierdził przedstawiciel w zasadzie się nie naprawia. Czyli, psujcie sprzedamy wam nowy. Takie mam refleksje.
Wykład prowadził też p. Julian Wiatr. W ciągu tygodnia dwa razy byłem na jego wykładach.
Ciekawie p. J. Wiatr wyjaśniał sposoby i zakres pomiarów ochronnych agregatów i urządzeń energoelektronicznych. Otrzymaliśmy dobre materiały. W grudniowym elektro info ma być art. do tych tematów
STANCA
Temat: Poszukuję instrukcji do falownika AEG Microverter D 3,7kW
Poszukuję instrukcji obsługi (montaż, parametry) do przemiennika częstotliwości AEG Microverter D 3,7 KW. Interesuje mnie głównie informacja o tym, w jaki sposób sparametryzować przetwornicę, aby można było zmieniać częstotliwość pracy za pomocą potencjometru.
Temat: PWM w sterownikach
Witam.
Jestem w stanie załatwić ksero instrukcji obsługi (wraz z opisem) do falownika typu Hitachi typu J300, oraz polecam książkę "Modulacjia szerokości impulsów w napędach przekształtnikowych pądu zmiennego" WNT Warszawa 1991.
Temat: Ksiazki lub stronki
Jeśli jesteś kimś spoza tej uczelni(albo ogólnie nie jesteś studentem jakiegoś wydziału elektrycznego), to zapomnij. To NIE jest kwestia przeczytania książki, i już jesteś elektryk.
Takie umiejętności(i uprawnienia!) zdobywa się latami.
A starzy pilnują, aby żaden młody żółtodziób im nie odbierał roboty.
Nie podajesz też przyczyn, dla których "musisz" poznać to wszystko, co wymieniłeś.
Z literatury zaopatrz się w książki do:
-elektrotechniki(np. Bolkowski)
-elektroniki(elektryk też musi wiedzieć co to jest np. tranzystor)
-teorii obwodów(np. Bolkowski), Teorii Pola Elektromagnetycznego
-urządzeń/aparatów elektrycznych(np. Markiewicz)
-maszyn elektrycznych(np. Plamitzer, Latek) i napędu
-instalacji elektrycznych(np. Markiewicz)
-systemów elektroenergetycznych/stacji rozdzielczych
-bezpieczeństwa w elektroenergetyce(np. Markiewicza)
-miernictwa elektrycznego(są różni autorzy, i różna zawartość książek)
-energoelektroniki(tyrystory, triaki, prostowniki, falowniki, przetwornice napięcia)
-techniki wysokich napięć(w tym siedzi ochrona odgromowa, itp)
-coś związanego z przygotowaniem do egzaminów SEP(E + P)
-przyda się też matematyka(liczenie całek i liczby zespolone)
-trochę fizyki(co to jest moment obrotowy, czy zjawiska termoelektryczne - termopara)
-systemy alarmowe/instalacje inteligentne typu EIB, LonWorks, itp.
-na pewno jeszcze coś pominąłem(jakąś dziedzinę)
Do tego dochodzą bardzo dobre opracowania typu Poradnik Inżyniera Elektryka(3 tomowy - oczywiście wersja z okolic roku 2000, a nie jakieś stare z lat 60-tych).
Do wszystkiego są książki, kwestia umiejętnego wyszukania.
Można wypożyczać w bilbiotekach, można kupić w księgarniach, można też ciekawe rzeczy znaleźć na Allegro.
Ale WSZYSTKIE te książki, to tylko "wierzchołek góry lodowej"(dotykają tematów ogólnie, teoretycznie). Nie wystarczy przeczytać i już się "wszystko wie". Informacje w książkach NIE są ze sobą powiązane logicznie(często sąsiednie rozdziały w jednej książce nie są ze sobą powiązane). Potrzebujesz pomocy ludzi, aby to wszystko sobie "poukładać w głowie"(aby większość kwestii wytłumaczyli "na chłopski rozum").
NIE znajdziesz nigdzie "poradnika" w formie instrukcji obsługi, czy instrukcji postępowania(krok po kroku) w danych sytuacjach, jakie elektryk spotyka na codzień w pracy(czyli nie ma "zbioru złotych porad", i "prowadzenia za rączkę"). Tego uczy dopiero praca/praktyka.
W internecie nikt Cię nie będzie uczył śmiesznych podstaw(typu Prawo Ohma dla prądu przemiennego). Możesz zajrzeć na forum www.Elektroda.pl(jest tam dział Energoelektronika), jednak początkujących tam tępią(albo ignorują proste pytania).